Wiadomości dyrektora

Nawigacja

  • Marzec 2014

     Dyrektor Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim przedstawia informacje dotyczące udziału i realizacji przedsięwzięć, w których uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele w miesiącu marcu 2014r.:

    -01.03.2014r-wystawa prac „Zapach kobiety” nauczycielki plastyki, zajęć artystycznych i technicznych pani Małgorzaty Grabowskiej- CAK Zamek;

    -03.03.2014r.-Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” na szczeblu Gminnym. Uczestnicy: Franciszek Kaźmierak kl. Id i Dominika Grobelna kl. IIIc.Opiekun: pani Iwona Jasek;

    - lekcje edukacyjne „ Pamiętaj-zabierz paragon” przeprowadzone przez pracowników Urzędu Skarbowego w Krośnie Odrzańskim w klasach : Ib, IIb, IIIa, IIIf;

    -II miejsce chłopców w Mistrzostwach Powiatu Krośnieńskiego szkół gimnazjalnych w koszykówce chłopców;

    -04.03.2014r.-szkolenie przewodniczących i zastępców przewodniczących szkolnych komisji egzaminacyjnych przez przedstawicieli OKE w Poznaniu;

    -05.03.2014r.-lekcje edukacyjne z matematyki pt.”Symetria” przeznaczone dla uczniów klas VI Szkoły Podstawowej nr 3 w Krośnie Odrzańskim, opiekun:pani Agnieszka Markun;

    -07.03.2014r.-”Kobiety w filmie”-wystawa i prezentacja filmu przygotowanych przez uczniów z okazji Dnia Kobiet, pod opieką pani Magdaleny Stępień;

    -11.03.2014r.-lekcja edukacyjna z matematyki pt.”Symetria” przeznaczone dla uczniów klas VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim, opiekun:pani Agnieszka Markun;

    -”Współczesny świat zmienia się bardzo szybko. Szansą na podążania za tymi zmianami jest znajomość języków obcych i wiedza o otaczającym nas świecie. Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim promuje obie te wartości. W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie naszej szkoły: Kacper Miechowicz, Bartosz Sańko-obaj z kl. II e oraz Malwina Śliwińska i Olivia Mainka-obie z kl. III e, wzięli udział w międzyszkolnym konkursie pt.”Młody Europejczyk”. Opiekunem grupy był nauczyciel języka niemieckiego Małgorzata Sieniatyńska. Patronat nad konkursem objął pan Gotthard Dittrich- Przewodniczący Rady Europejskiej Fundacji Oświaty i Kultury.”-opracowanie: M.Sieniatyńska. Do etapu II konkursu zakwalifikowali się: Kacper Miechowicz (62%) i Olivia Mainka (62%). W wyniku przeprowadzenia eliminacji w II etapie Olivia Mainka i Kacper Miechowicz uzyskali tytuł finalisty. Konkurs przeprowadzony przez Europejskie Gimnazjum Społeczne i Europejskie Liceum Ogólnokształcące dr Rahn w Zielonej Górze.

    -12.03.2014r.-lekcje edukacyjne z chemii przeznaczone dla uczniów klas VI Szkoły Podstawowej nr 3 w Krośnie Odrzańskim, opiekun:pani Krystyna Pukanty;

    -13.03.2014r.-lekcja edukacyjna z chemii przeznaczona dla uczniów klas VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim, opiekun:pani Krystyna Pukanty;

    -14.03.2014r.-lekcja edukacyjna z matematyki pt.”Symetria” przeznaczone dla uczniów klas VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośnie Odrzańskim, opiekun:pani Agnieszka Markun;

    -I miejsce chłopców w LOM szkół gimnazjalnych w siatkówce chłopców w Sulechowie;

    -Powiatowy Konkurs Ortograficzny w Gubinie. W konkursie wzięli udział: Julia Siwicka-kl.If, Kamil Nowicki-kl. IIIb, Klaudia Kucharczyk-kl.IIe. Opiekun:pani Marzena Sójka;

    -19.03.2014r.-przygotowanie przez dyrektora szkoły ankiet opracowanych przez Lubuskie Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. nt.”Nauczyciele-badanie potrzeb w zakresie doskonalenia zawodowego nauczycieli województwa lubuskiego” i „Dyrektorzy- badanie potrzeb w zakresie doskonalenia zawodowego dyrektorów szkól województwa lubuskiego”;

    -20.03.2014r- szkolne eliminacje Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”;

    -21.03.2014r.-udział pani wicedyrektor Renaty Kliszewskiej i szkolnego pedagoga pani Moniki Nowickiej w konferencji „Otwarte drzwi” organizowanej przez Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczną w Krośnie Odrzańskim;

    -Dzień Samorządności Uczniowskiej-impreza zorganizowana przez Samorząd Uczniowski z okazji pierwszego dnia wiosny;

    -25.03.2014r.-przygotowanie przez dyrektora szkoły ankiety opracowanej przez Lubuskie Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. nt.” Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie”;

    -26.03.2014r.-zajęcia I miejsca w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w II grupie -uczniowie szkół gimnazjalnych przez ucznia Franciszka Kaźmieraka, opiekun:pani Iwona Jasek;

    -udział dyrektora szkoły w szkoleniu z zakresu obrony cywilnej;

    -27.03.2014r.-udział dyrektora szkoły w naradzie dyrektorów placówek oświatowych w Krośnie Odrzańskim;

    -udział dyrektora szkoły w podsumowaniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;

    -organizacja na terenie szkoły konferencji metodycznej dla 22 nauczycieli religii, nt. „Dziecko z Zespołem Aspergera w zespole klasowym”. Konferencję poprowadziła pani Renata Kliszewska- wicedyrektor szkoły;

    -I etap turnieju COCA COLA CUP 2014. Etap rozegrany został w Słubicach. Drużyna uczniów gimnazjum zajęła I miejsce i uzyskała awans do II etapu. Skład zespołu: Kamil Konopski, Oskar Kozakiewicz, Mateusz Mokarski, Maciej Kiełbasiński, Bartosz Noweta, Bartosz Chabierski, Michał Rau, Maksymilian Jagiełło, Dorian Giryn i Wojciech Koteras. Opiekun:pan Krzysztof Wesołek;

    -28.03.2014r.-lekcja edukacyjna z chemii przeznaczona dla uczniów klas VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośnie Odrzańskim, opiekun:pani Krystyna Pukanty;

    -udział dyrektora szkoły i wicedyrektora szkoły w szkoleniu „Ochrona danych osobowych-podstawowe zasady przetwarzania danych w jednostkach samorządowych i jednostkach im podległych. Odpowiedzialność osób funkcyjnych oraz pracowników”;

    -udział uczniów: Nikoli Wojnarowskiej z kl. III d, Natalii Szulc z kl. III a i Piotra Nogi z kl. III e w przeglądzie rejonowym Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Do etapu powiatowego zakwalifikowały się: Nikola Wojnarowskiej i Natalia Szulc. Opiekun:Monika Milewska;

     

     

    WYNIKI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH ETAP WOJEWÓDZKI:

     

    • OLIVIA MAINKA-TYTUŁ FINALISTY KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO-opiekun: Małgorzata Sieniatyńska

       

    • MACIEJ CHODUKIEWICZ-TYTUŁ FINALISTY KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z BIOLOGII-opiekun: Małgorzata Jasiulewicz

       

    • MACIEJ CHODUKIEWICZ--TYTUŁ FINALISTY KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z MATEMATYKI-opiekun: Dorota Mikołajczak

       

    • NIKOLA WOJNAROWSKA--TYTUŁ FINALISTY KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO-opiekun: Iwona Handzełko

    Gratulujemy uczniom, rodzicom i opiekunom.

  • 06.04.2014

    Moduł Pukanty Krystyna został zmodyfikowany

  • 06.04.2014

    Moduł Pukanty Krystyna został zmodyfikowany

  • Aktualizacja danych

    04.04.2014 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
  • Luty 2014

    Dyrektor Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim przedstawia informacje dotyczące udziału i realizacji przedsięwzięć, w których uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele w miesiącu lutym 2014r.:

    -18.02.2014r.-uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim. Spośród uczniów gimnazjum przysięgę złożyli radni:

    • Agata Sawicka

    • Franciszek Kaźmierak

    • Wiktoria Gwóźdź

    • Kacper Miechowicz

    • Aleksander Nowak

    • Maja Nosewicz

    • Maja Wierzbicka

     

    -19.02.2014r.-udział dyrektora i wicedyrektora szkoły w szkoleniu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu;

    -zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Powiatu Krośnieńskiego szkół gimnazjalnych w siatkówce chłopców;

    -udział pani Magdaleny Struk- nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie w Turnieju Wiedzy o Gminie Krosno Odrzańskie;

     

    -20.02.2014r.-zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Powiatu Krośnieńskiego szkół gimnazjalnych w siatkówce dziewcząt;

     

    -21.02.2014r.-XI Turniej Walentynkowy o Puchar Dyrektora Szkoły z udziałem dziewcząt i chłopców z:

    • Zespołu Szkół Samorządowych w Bobrowicach,

    • Zespół Placówek Oświatowych w Dąbiu

    • Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika-Gimnazjum nr 1w Gubinie

    • Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim

    Zajęcie I miejsca przez drużynę chłopców i IV miejsca przez drużynę dziewcząt Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim;

    -27.02.2014r.-spotkanie dyrektorów placówek oświatowych w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim,

    -udział dyrektora szkoły w uroczystościach- ”Gmina Przyszłości-Nowa krośnieńska marka”,

     

    -28.02.2014r.-wręczenie przez dyrektora szkoły stypendiów motywacyjnych uczniom:

    *Zofii Biernackiej z kl.III a-średnia ocen za I semestr roku szkolnego 2013/2014:5,15

    *Adriannie Sierko z kl. II g-średnia ocen za I semestr roku szkolnego 2013/2014:5,13

    *Malwinie Śliwińskiej z kl. III e-średnia ocen za I semestr roku szkolnego 2013/2014:5,08

    *Szymonowi Opielewiczowi z kl. II a-średnia ocen za I semestr roku szkolnego 2013/2014:5,07

    *Angelice Malickiej z kl. III d-średnia ocen za I semestr roku szkolnego 2013/2014:5,0

    *Kamilowi Bokiszowi z kl. II a-średnia ocen za I semestr roku szkolnego 2013/2014:5,0.

    -udział uczennic: Patrycji Stencel z kl. III g i Malwiny Śliwińskiej z kl. III e w konkursie „10 lat Unii Europejskiej i 15 lat w NATO” zorganizowanym przez III LO w Zielonej Górze pod patronatem europosła Artura Zasady i Prezydenta Zielonej Góry. Uczennice przygotowała pani Magdalena Struk;

    -zorganizowanie przez Radę Rodziców przy Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim „Karnawałowych ostatków”.

    Dyrektor Szkoły składa gratulacje uczniom gimnazjum reprezentującym Klub Sportowy „Tęcza” za zajęcie V miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej w Kędzierzynie-Koźlu oraz otrzymania stypendiów Burmistrza Krosna Odrzańskiego.

  • Styczeń 2014

    17.02.2014

    Dyrektor Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim przedstawia informacje dotyczące udziału i realizacji przedsięwzięć, w których uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele w miesiącu styczniu 2014r.:

     

    • przerwa świąteczno-noworoczna 21.12.2013r.-06.01.2014r.;

    • 08.01.2014r.-lekcja edukacyjna przygotowana przez panią Mariolę Zelek i uczniów gimnazjum dla uczniów klas VI Szkoły Podstawowej nr 3 w Krośnie Odrzańskim;

    • 16.01.2014r.-zajęcie I miejsca w III etapie XIII edycji Ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Uczniowie, którzy uczestniczyli w konkursie:Opielewicz Szymon-kl. II a, Pawłowska Edyta-kl.II f, Legutko Oskar-kl.II f, Stelmach Tomasz=kl. II f. Przygotowanie i opieka merytoryczna pani Aleksandra Kacała;

    • 17.01.2014r.-lekcja edukacyjna „Segregacja śmieci” przygotowana przez panią Małgorzatę Jasiulewicz i uczniów gimnazjum dla uczniów klas VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośnie Odrzańskim;

    • 22.01.2014r.-udział uczniów i pocztu sztandarowego szkoły w uroczystościach z okazji 95.rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego;

    • 23.01.2014r.- udział wicedyrektora szkoły w naradzie dyrektorów placówek oświatowych Gminy Krosno Odrzańskie;

    • 28.01.2014r.-posiedzenie klasyfikacyjnej rady pedagogicznej;

    • WYNIKI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH: 

      KONKURSY PRZEDMIOTOWE

      2013/2014

      lp

      KONKURS

      Etap szkolny

      Uczniowie zakwalifikowani do etapu rejonowego

      Uczniowie zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego

      Laureaci/finaliści

      1

      matematyczny

       

      20

      FIJAŁKOWSKA ALEKSANDRA 3A

      NIEDZIAŁKOWSKA MARTA 3A

      SZOPNA ANNA 3A

      CHODUKIEWICZ MACIEJ 3G

      ŚLIWIŃSKA MALWINA 3E

      CHODUKIEWICZ MACIEJ-kl.3G

       

       

      2

      historyczny

       

      13

      PATRYCJA STENCEL3G

      BIERNACKA ZOFIA 3A

      FIJAŁKOWSKA ALEKSANDRA 3A

      MIECHOWICZ JAKUB2E

      BOKISZ KAMIL 2A

      -----

       

      3

      fizyczny

       

      8

      FALIGIWSKI KACPER3G

      BIERNACKA ZOFIA3A

      ZELEK NATALIA3G

      LEWANDOWSKI KONRAD3G

      -----

       

      4

      biologiczny

       

      7

      CHODUKIEWICZ MACIEJ3G

      CHODUKIEWICZ MACIEJ-kl.3G

       

      5

      polonistyczny

       

      18

      WOJNAROWSKA NIKOLA3D

      PETRUNIO OLIWIA3C

      WOJNAROWSKA NIKOLA-kl.3D

       

       

      6

      geograficzny

       

      10

      TARCZEWSKA ANNA3D

      MALICKA ANGELIKA3D

      ----

       

      7

      chemiczny

       

      4

      PRAŁAT BARBARA3G

      ----

       

      8

      j.angielskiego

       

      8

      KWIATKOWSKI ADAM2E

      BRYNDZA MATEUSZ1G

      OPIELEWICZ SZYMON2A

      GWÓŹDŹ WIKTORIA2D

      ----

       

      9

      j.niemieckiego

       

      10

      MAINKA OLIVIA3E

      CHODUKIEWICZ MACIEJ3G

      STENCEL PATRYCJA3G

      MAINKA OLIVIA-kl.3E

       

       

      10

      j.francuskiego

      4

      WIERZCHAŁEK KAROLINA2D

      ----

       

       

      11

      Poznajemy parki krajobrazowe

      15

      OPIELEWICZ SZYMON 2A

      PAWŁOWSKA EDYTA 2F

      LEGUTKO OSKAR 2F

      STELMACH TOMASZ 2F

      OPIELEWICZ SZYMON- kl.2A

      PAWŁOWSKA EDYTA- kl.2F

      LEGUTKO OSKAR- kl.2F

      STELMACH TOMASZ- kl.2F

       

      12

       

       

       

       

       

       

      RAZEM:

      117

      28

      8

       

       

    •  
  • Grudzień 2013

     Dyrektor Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim przedstawia informacje dotyczące udziału i realizacji przedsięwzięć, w których uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele w miesiącu grudniu 2013r.:

    -03.12.2013r.-udział dyrektora szkoły w spotkaniu w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim dotyczącym Strategii Rozwoju Oświaty w Gminie Krosno Odrzańskie na lata 2013-2018;

    -03.12.2013r.-posiedzenie rady pedagogicznej, zebrania z rodzicami oraz spotkanie Rady Rodziców;

    06.12.2013r.-zakończenie w szkole akcji „Szlachetna Paczka”;

    -10.-12.12.2013r.-egzaminy próbne uczniów klas III;

    -14.12.2013r.-udział uczniów w Wigilii Miejskiej; opieka:p.M.Grabowska, p.M.Żmijewska,p.B.Pawłowska,p.B.Leśkiewicz;

    -16.12.2013r.-wypełnienie przez dyrektora szkoły ankiety dla LKO w Gorzowie Wlkp. „Nauczanie w systemie zmianowym”;

    -17.12.2013r.- szkolne wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej;

    -19.12.2013r.-udział uczniów w IV Międzyszkolnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek-Wężyska 2013. Uzyskanie tytułu Laureata w kategorii:Gimnazjum-zespół instrumentalny Przemysław Żarski-Piotr Gwizdoń; opieka p.L.Narkun;

    -20.12.2013r.-zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Powiatu Krośnieńskiego szkół gimnazjalnych w unihokeju chłopców;

    -20.12.2013r.-lekcja edukacyjna dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Krośnie Odrzańskim przygotowana przez p. Beatę Leśkiewicz;

    -20.12.2013r.-szkolny występ zespołu teatralnego z programem jasełkowym, przygotowanym pod opieką p.L.Narkun, p.M.Tumińskiej i p.T.Stepka;

     

     

  • Listopad 2013

                Dyrektor Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim przedstawia informacje dotyczące udziału i realizacji przedsięwzięć, w których uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele w miesiącu listopadzie 2013r.:

    -06.11.2013r.-lekcja edukacyjna „Segregacja śmieci” przygotowana przez p. Małgorzatę Jasiulewicz oraz uczniów gimnazjum przeprowadzona w klasach VI Szkoły Podstawowej nr 3       w Krośnie Odrzańskim;

    -12.11.2013r.-lekcja edukacyjna „Segregacja śmieci” przygotowana przez p. Małgorzatę Jasiulewicz oraz uczniów gimnazjum przeprowadzona w klasach VI Szkoły Podstawowej nr 2       w Krośnie Odrzańskim;

    -14.11.2013r.-udział Dyrektora Szkoły i p.Krzysztofa Wesołka-nauczyciela wychowania fizycznego, w uroczystościach Szkolnego Związku Sportowego „Ziemia Lubuska” w podsumowaniu klasyfikacji generalnej szkół gimnazjalnych w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży   za rok szkolny 2012/2013. W klasyfikacji ogólnej uczniowie Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim zajęli V miejsce na 115 szkół;

    -15.11.2013r.-kontrola LKO w Gorzowie Wlkp. w zakresie wyboru podręczników;

    -19.11.2013r.-szkoleniowe posiedzenie rady pedagogicznej w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej;

    -19.11.2013r.-udział Dyrektora Szkoły w spotkaniu organizacyjnym CAK „Zamek” w sprawie organizacji Miejskiej Wigilii;

    -20.11.2013r.-lekcja edukacyjna z fizyki przygotowana przez p. Mariolę Zelek oraz uczniów gimnazjum przeprowadzona w klasie VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośnie Odrzańskim;

    -20.11.2013r.- udział Dyrektora Szkoły w szkoleniu w zakresie „Zarządzania kryzysowego”;

    -22.11.2013r.-zakończenie 16 godzinnego kursu przez dyrektora i wicedyrektora w zakresie „Planowanie działań doskonalących proces dydaktyczny na podstawie wyników ewaluacji zewnętrznej”;

    -25.11.2013r.-udział dyrektora i wicedyrektora w warsztatach informacyjno - szkoleniowych programu eTwinning w Gubinie;

    -27.11.2013r.-1 numer w roku 2013/2014 szkolnej gazetki „Donosiciel”. Skład redakcji: M.Bąk (redaktor naczelna), P.Łuszczyńska, M.Niedziałkowska, A.Malicka, A.Fijałkowska, N.Wojnarowska,I.Butkiewicz, Sz.Rosolski, M.Kucharczyk, W.Klemba, M.Wierzbicka, W.Małkowska. Pod opieką pani Iwony Handzełko;

    -28.11.2013r.-organizacja przez Radę Rodziców przy  Gimnazjum im. Henryka Brodatego     w Krośnie Odrzańskim dnia „Andrzejkowe słodkości”;

    -28.11.2013r.-organizacja przez Samorząd Uczniowski andrzejkowej dyskoteki.;

    -29.11.2013r.-udział uczniów w XIV Powiatowym Konkursie Wiedzy na temat AIDS i Uzależnień pod opieką p. Katarzyny Sirko.

    SPORT:

    -zajęcie I miejsc w Mistrzostwach Powiatu Krośnieńskiego szkół gimnazjalnych w badmintonie przez dziewczęta i chłopców.

    KONKURSY PRZEDMIOTOWE:

    w miesiącu listopadzie przeprowadzono szkolne eliminacje do konkursów przedmiotowych (zgodnie z procedurą Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wlkp.). Poniżej przedstawiam listę uczniów rekomendowanych do etapu rejonowego:

     

     

    LISTA UCZNIÓW

    REKOMENDOWANYCH DO REJONOWYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

     W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

     

    LP

    NAZWISKO I IMIĘ

    KLASA

    NAZWA KONKURSU

    1

    CHODUKIEWICZ MACIEJ

    3G

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z BIOLOGII

    2

    PRAŁAT BARBARA

    3G

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z CHEMII

    3

    FALIGOWSKI KACPER

    3G

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z FIZYKI

    4

    BIERNACKA ZOFIA

    3A

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z FIZYKI

    5

    ZELEK NATALIA

    3G

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z FIZYKI

    6

    LEWANDOWSKI KONRAD

    3G

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z FIZYKI

    7

    TARCZEWSKA ANNA

    3D

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z GEOGRAFII

    8

    MALICKA ANGELIKA

    3D

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z GEOGRAFII

    9

    STENCEL PATRYCJA

    3G

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z HISTORII

    10

    BIERNACKA ZOFIA

    3A

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z HISTORII

    11

    FIJAŁKOWSKA ALEKSANDRA

    3A

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z HISTORII

    12

    MIECHOWICZ KACPER

    2E

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z HISTORII

    13

    BOKISZ KAMIL

    2a

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z HISTORII

    14

    KWIATKOWSKI ADAM

    2E

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

    15

    BRYNDZA MATEUSZ

    1g

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

    16

    OPIELEWICZ SZYMON

    2a

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

    17

    GWÓŹDŹ WIKTORIA

    2d

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

    18

    WIERZCHAŁEK KAROLINA

    2d

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO

    19

    MAINKA OLIVIA

    3E

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

    20

    CHODUKIEWICZ MACIEJ

    3G

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

    21

    STENCEL PATRYCJA

    3G

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

    22

    WOJNAROWSKA NIKOLA

    3d

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA POLSKIEGO

    23

    PETRUNIO OLIWIA

    3c

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA POLSKIEGO

    24

    FIJAŁKOWSKA ALEKSANDRA

    3A

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI

    25

    NIEDZIAŁKOWSKA MARTA

    3A

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI

    26

    SZOPNA ANNA

    3A

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI

    27

    CHODUKIEWICZ MACIEJ

    3G

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI

    28

    ŚLIWIŃSKA MALWINA

    3E

    KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI

     

     

     

  • Październik 2013

    Dyrektor Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim przedstawia informacje dotyczące udziału i realizacji przedsięwzięć, w który uczestniczyli uczniowie i nauczyciele szkoły w miesiącu październiku 2013r.:

    01.10.2013r.-ćwiczenia w zakresie ewakuacji szkoły połączone z prezentacją pracy saperów, straży pożarnej i policji. Omówienie i analiza ewakuacji przez poszczególne jednostki -instrukcja realizacji obowiązku przeprowadzania ewakuacji przez dyrektorów placówek oświatowych;

    01.10.2013r.-nawiązanie współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem” z Zielonej Góry- szkolenie dla nauczycieli z zakresu wiedzy na temat Zespołu Aspergera;

    01.10.2013r.-spotkanie informacyjno-edukacyjne dotyczące profilaktyki pierwotnej raka szyjki macicy w postaci szczepień ochronnych przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego dla rodziców i opiekunów dziewczynek objętych bezpłatnym programem profilaktyki zdrowotnej zamieszkałych na terenie powiatu krośnieńskiego i urodzonych w roku 1999. Informacji udzielał dr Tomasz Dubieński;

    02.10.2013r.-zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Powiatu Krośnieńskiego szkół gimnazjalnych w piątkach piłkarskich dziewcząt;

    04.10.2013r.-Indywidualne Biegi Przełajowe w Gubinie (etap powiatowy): Anna Tarczewska -miejsce I, Weronika Brusiło- miejsce III;

    08.10.2013r.-Piłka Nożna Chłopców -etap powiatowy:miejsce II i awans do etapu rejonowego;

    08.10.2013r.-udział klasy III g w koncercie Filharmonii Zielonogórskiej;

    14.10.2013r.-wręczenie Złotego Medalu za Długoletnią Służbę paniom:Krystynie Kędzia-Pukanty, Grażynie Mamet i Zofii Pawelli; Srebrnego Medalu za Długoletnią Służbę paniom: Renacie Kliszewskiej i Dorocie Mikołajczak oraz Brązowego Medalu za Długoletnią Służbę pani:Izabeli Kaźmierak na uroczystościach z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowanej przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wlkp.;

    16.10.2013r.-udział uczniów gimnazjum w Akademii Zdrowej Prawdy przeprowadzanej przez prof. Andrzeja Piaseckiego (warsztaty);

    17.10.2013r.-przeprowadzenie przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski „Dnia Zdrowej Żywności”- promocja zasad zdrowego odżywiania się i zdrowego stylu życia;

    18.10.2013r.-udział uczniów w programie artystycznym z okazji „Inauguracji obchodów XV-lecia Województwa Lubuskiego z planowanym udziałem Prezydenta Bronisława Komorowskiego” oraz w Konkursie wiedzy o Prezydencie i Polsce”;

    19.10.2013r.-Finał Wojewódzki w Biegach Przełajowych w Szprotawie: Anna Tarczewska- miejsce XII:

    21.10.2013r.-spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim z uczniami gimnazjum-prezentacja spektaklu „Rzepka „ Juliana Tuwima;

    23.10.2013r.-obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Udział uczniów w warsztatach projektu Deutsch-Wagen Tour objętego patronatem honorowym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zajęcia przeprowadziła lektorka Instytutu Goethego w Warszawie. Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski przygotowali w tym dniu poczęstunki składające się z narodowych potraw;

    24.10.2013r.-zakwalifikowanie się szkoły do Programu „Na własne konto” realizowanego przez Fundację na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000” im. Macieja Rataja w Warszawie;

    28.10.2013r.-spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośnie Odrzańskim- prezentacja spektaklu „Rzepka” Juliana Tuwima;

    28.10.2013r.-wyjazd klasy III b do Zielonej Góry na emisję filmu:”Piąta władza”;

    29.10.2013r.-udział uczniów w programie profilaktycznym „Mogę inaczej” realizowanego przez terapeutów uzależnień Ewę Lipkę i Andrzeja Kasprzyckiego;

    29.10.2013r.-przegląd projektów uczniowskich zrealizowanych w roku szkolnym 2012/2013;

    29.10.2013r.-udział uczniów w zorganizowanym przez Gminę Krosno Odrzańskie rejsie po Odrze statkiem „Zefir”;

    30.10.2013r.-uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych;

    30.10.2013r.-udział uczniów w zorganizowanym przez Gminę Krosno Odrzańskie rejsie po Odrze statkiem „Zefir”.

  • Wrzesień 2013

    Dyrektor Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim przedstawia informacje dotyczące udziału i realizacji przedsięwzięć, w który uczestniczyli uczniowie i nauczyciele szkoły w miesiącu wrześniu 2013r.:

    -17.09.2013r.- udział uczniów w gminnych uroczystościach patriotycznych w związku z 74 rocznicą agresji Związku Radzieckiego na Polskę;

    -17.09.2013r.-spotkanie młodzieży w szkolnej bibliotece z Panią A.Onichimowską autorką książki „Hera moja miłość”;

    -17.09.2013r.-udział Pani M.Milewskiej- szkolnej koordynatorki Systemu Wspierania Zdolności i Talentów Uczniów Gimnazjum w Krośnie Odrzańskim- w konferencji „Promowanie systemowego wsparcia pracy szkoły z uczniem zdolnym” zorganizowanym przez ORE z siedzibą w Warszawie;

    -20.09.2013r.-udział uczniów : Artura Adamkiewicza, Przemysława Żarskiego i Pawła Więcka w Jesiennym Biegu na Orientację zorganizowanego przez PTTK w Krośnie Odrzańskim i zajęcie II miejsca;

    -25.09.2013r.-udział dyrektora szkoły w IV Konferencji Regionalnej Programu Rozwoju Bibliotek „Lubię to! Biblioteka w przestrzeni wirtualnej i rzeczywistej”w Zielonej Górze. Gimnazjum było partnerem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krosno Odrzańskie w realizacji projektu”Dookoła Tuwima” w III Lubuskim Konkursie Współpracy Bibliotek z partnerami lokalnymi. Biblioteka w Krośnie Odrz. została laureatem i zajęła I miejsce w województwie lubuskim;

    -26.09.2013r.-udział dyrektora szkoły i Pana K.Wesołka (nauczyciela wychowania fizycznego) w uroczystym podsumowaniu XIV edycji Mistrzostw Powiatu Krośnieńskiego , w który szkoła zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii miejskich szkół gimnazjalnych za rok szkolny 2012/2013;

    -27.09.2013r.-udział drużyny chłopców klas I w IV Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska w półfinale wojewódzkim i zajęcie III miejsca;

    -30.09.2013r.-udział uczennicy klasy III -Anny Szopnej, wraz z mamą i opiekunką naukową Panią I.Kaźmierak, w uroczystości wręczenia stypendium przez marszałka Województwa Lubuskiego dla najzdolniejszych uczniów w dziedzinie przedmiotów ścisłych. 

  • Zajęcia pozalekcyjne

    ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

    ORGANIZOWANE W GIMNAZJUM IM. HENRYKA BRODATEGO W KROŚNIE ODRZAŃSKIM

    W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

     

    PONIEDZIAŁEK

    nazwisko i imię nauczyciela

    rodzaj zajęć

    godzina zajęć

    uwagi

    Wesołek Krzysztof

    Lekka atletyka

    14:30-16:00

     

    Mamet Grażyna

    Konsultacje z geografii/ zajęcia wyrównawcze klas I i II

    14:20-15:10

     

    Nowicka Monika

    Pomoc w nauce i zajęcia profilaktyczne

    14:20-15:10

     

    Milewska Monika

    Zajęcia dodatkowe z języka polskiego dla klas III

    14:20-15:10

     

    Kacała Aleksandra

    Kółko geograficzne

    14:20-15:10

     

    Struk Magdalena

    Kółko historii regionalnej

    14:20-15:10

     

    Pakuła Beata

    Konsultacje z języka francuskiego

    13:35-14:20

     

    Stępień Magdalena

    Zespół teatralny/kółko filmowe

    13:35-14:20

     

    Jasek Iwona

    Koło chemiczne

    13:35-14:20

     

    Zelek Mariola

    konsultacje

    13:35-14:20 i 14:20-15:10

     

    Uderjan Maciej

    Piłka siatkowa

    14:30-16:00

     

    Sirko Katarzyna

    Kółko biologiczne

    14:20-15:10

     

    Jasek Iwona

    Konsultacje z chemii

    14:20-15:10

     

     

     

     

    WTOREK

    nazwisko i imię nauczyciela

    rodzaj zajęć

    godzina zajęć

    uwagi

    Truchan Irena

    Zajęcia wyrównawcze z fizyki

    14:20-15:10

     

    Bodnar Agnieszka

    Zajęcia z historii dla klasy III g

    14:20-15:10

     

    Sieniatyńska Małgorzata

    Kółko języka niemieckiego/ konsultacje z języka niemieckiego

    14:20-15:10

    13:35-14:20 i 14:20-15:10

     

    Żmijewska Marta

    Zajęcia profilaktyczno-wyrównawcze

    12:40-13:25

     

    Mazur Szymon

    Rekreacja ruchowa

    14:20- 16:00

     

    Wojtas Joanna

    Konsultacje z języka angielskiego

    kółko z języka angielskiego

    13:35-14:20

    14:20-15:10

     

    Markun Agnieszka

    Przygotowanie do egzaminu z matematyki dla klas II f i III b

    14:20-15:10

     

    Mikołajczak Dorota

    Zajęcia wyrównawcze z matematyki

    zajęcia przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego z matematyki

    13:35- 14:20

    14:20-15:10

     

    Jasek Iwona

    Konsultacje z chemii

    14:20-15:10

     

    Pawella Zofia

    Przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego kl. III

    Przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego kl. II

    13:25-14:20

     

    14:25-15:10

     

     

     

     

     

     

     

    ŚRODA

     

    nazwisko i imię nauczyciela

    rodzaj zajęć

    godzina zajęć

    uwagi

    Grabowska Małgorzata

    Kółko plastyczne

    14:20-15:10

     

    Wesołek Krzysztof

    Lekka atletyka

    14:40-16:00

     

    Kacała Aleksandra

    Konsultacje z geografii

    14:20-15:10

     

    Pukanty Krystyna

    Koło chemiczne

    13:35-15:10

     

    Pawłowska Beata

    Kółko biblioteczne

    13:35-14:20

     

    Kaczmarzyk Alicja

    Zajęcia dla kl.III z historii/

    konsultacje z historii

    14:20-15:10

    15:15-16:00

     

    Zelek Mariola

    Kółko fizyczne/grupa projektowa

    13:35-14:20

     

    Miech Zdzisław

    Zajęcia z informatyki

    13:35-14:20

     

    Sirko Katarzyna

    Konsultacje z biologii

    14:20-15:10

     

    Stępień Magdalena

    Zespół teatralny/kółko filmowe

    13:35-14:20

     

    Pasternak Bartosz

    Zajęcia wyrównawcze/konsultacje z języka angielskiego dla uczniów kl.I

    13:35-14:20

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    CZWARTEK

     

    nazwisko i imię nauczyciela

    rodzaj zajęć

    godzina zajęć

    uwagi

    Tumińska Małgorzata

    Kółko muzyczne

    14:20-15:10

     

    Mamet Grażyna

    Przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego z geografii

    14:20-15:10

     

    Jasiulewicz Małgorzata

    Zajęcia wyrównawcze dla kl. I i II

    Przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego z biologii dla kl.III

    13:35-14:20

    14:20-15:10

     

    Pukanty Krystyna

    Przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego z chemii/konsultacje

    13:35-14:20

    14:20-15:10

     

    Struk |Magdalena

    Przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego z historii

    14:20-15:10

     

    Stępień Magdalena

    Konsultacje z języka polskiego

    14:20-15:10

     

    Sójka Marzena

    Kółko ortograficzne

    13:35-14:20

     

    Handzełko Iwona

    Koło redakcyjne gazetki szkolnej

    14:20-15:10

     

    Kaźmierak Izabela

    Zajęcia przygotowujące do egzaminu z matematyki/

    Zajęcia wyrównawcze

    13:35-14:20

     

    14:20-15:10

     

    Leśkiewicz Beata

    Zajęcia rekreacyjno-ruchowe o charakterze fitness

    19:00-20:00

     

    Jurków Beata

    Zajęcia przygotowujące uczniów kl. III do egzaminu z języka rosyjskiego

    13:35-14:20

     

    Stepek Tomasz

    Koło muzyczne

    14:25-15:10

     

     

     

     

     

    PIĄTEK

     

    nazwisko i imię nauczyciela

    rodzaj zajęć

    godzina zajęć

    uwagi

    Wesołek Krzysztof

    Lekka atletyka

    14:30-16:00

     

    Kruszelnicka Ewelina

    Pomoc psychologiczna

    13:35-14:20

     

    Milewska Monika

    Konsultacje z języka polskiego

    14:20-15:10

     

    Bodnar Agnieszka

    Konsultacje z języka niemieckiego i historii

    14:20-15:10

     

    Pawłowska Beata

    Kółko biblioteczne

    13:35-14:20

     

    Uderjan Maciej

    Piłka siatkowa

    14:30-16:00

     

    Pawłowska Monika

    Zajęcia wyrównawcze dla uczniów kl.I z języka angielskiego

    Konsultacje z języka angielskiego dla kl. II iIII

     

    13:35-14:20

     

    14:20-15:10

     

     

  • Szanowni Rodzice

    Informujemy, że z dniem 11.02.2008r. uruchomiliśmy w naszej szkole SYSTEM KONTROLI FREKWENCJI I POSTĘPÓW W NAUCE (dziennik w postaci strony internetowej). Serdecznie zapraszamy do korzystania z tego systemu. Jeżeli wpłacą Państwo 20zł (opłata za cały rok korzystania z systemu) w sekretariacie Gimnazjum, to otrzymają możliwość przeglądania informacji o Swoich dzieciach (nieobecność na lekcjach, aktualne oceny z przedmiotów ...) już od 11.02.2008r.

    Dodatkowe informacje na temat funkcjonowania "dziennika elektronicznego" znajdą Państwo pod adresem http://www.dziennik.librus.pl/informacje/rodzic

    Dyrektor Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim

Wiadomości

Kontakt

  • Gimnazjum w Krośnie Odrzańskim
    ul. Pułaskiego 3
  • 68 383 95 00

Galeria zdjęć